Rukometaši RK Poreča odigrali su utakmicu 15. kola Paket 24 Premijer lige protiv ekipe RK Bjelovara, protekle subote.

Utakmica je bila neizvjesna do samog kraja, porečki rukometaši su se tek u 52. minuti uspjeli odvojiti na osjetniju prednost od tri pogotka. Do tada niti jedna ekipa nije imala više od dva gola prednosti.

Gotovo cijelo prvo poluvrijeme vodili su gosti, a domaći igrači sustizali rezultat, no poluvrijeme je ipak završilo minimalnom prednošću Porečana 14:13.

U drugom poluvremenu gosti iz Bjelovara uspjeli su nekoliko puta izjednačiti, ali u samom finišu susreta rukometaši Dinka Đankovića se ipak odvajaju i u 56. minuti semafor prvi puta pokazuje +4 za Porečane, a susret završava rezultatom 32:27 u korist domaćih rukometaša.

U redovima RK Poreča najprecizniji je bio kapetan Matija Rađaković sa 9 postignutih pogodaka iz isto toliko pokušaja. Filip Perić i Ivan Filipović tresli su bjelovarsku mrežu 5 puta, a Vedran Mataija 4 puta.

U gostujućoj ekipi valja spomenuti Dominika Smojvera  koji je zabio 9 golova za što mu je bio potreban samo jedan  pokušaj više, a sa  5/5 precizan je bio Josip Repušić.

15. kolo Paket 24 Premijer lige RK Poreč – RK Bjelovar 32:27(14:13)

RK Poreč: Muranović, Sakić 3, Mataija 4, Medved, Thoss 3, Cipraka, Perić 5, Radojković, Petrov, Čopić (8), Filipović 5, Rađaković 4+5, Plovanić, Moslavac 2, Zujić 1.
Isključenja: 8 minuta (Medved 4, Sakić 2, Perić 2)

RK Bjelovar: Prvonožac, Šaravanja 2, Beljan, Fiala 2, Repušić 5, Popović, Grganić, Vidović, Šimunović 3, Grgić (8), Obradović, Jurišić 3, Grizelj 2, Mitrović, Smojver Domagoj 1, Smojver Dominik 5+4.
Isključenja: 10 minuta (Šimunović 4, Šaravanja 2, Fiala 2, Grizelj 2)