U susretu 16. kola A2 Lige Zapad košarkaši Stoje upisali su važnu pobjedu na uvijek teškom gostovanju u Kastvu protiv istoimenog domaćina.

U teškoj i tvrdoj utakmici sa malo postignutih koševa, ključnim su se pokazale druga i treća četvrtina u kojima su igrači Stoje primili ukupno samo 10 koševa, te stekli nedostižnu prednost. Do kraja susreta trener Korošec dao je priliku svim igračima sa klupe, a što su iskoristili domaćini te u zadnjoj četvrtini ublažili poraz.

Kod ekipe Stoje, za koju nije nastupio bolesni Filip Gustovarac, najefikasniji bio je Marin Đugum sa 16 postignutih koševa, kapetan Nino Dasko i Marin Matija Savin Belas ubacili su po 13 poena, dok je Marin Jakšič postigao 10 poena.

Ekipu Kastva, koja je nastupila oslabljena bez kapetana Miletića, te nekolicine drugih igrača, najefikasniji bio je Marelja sa 9 postignutih koševa.

U slijedećem kolu košarkaši Stoje na svom parketu ugostiti će ekipu Pazina.

A2 Liga Zapad, 16. kolo: KK Kastav : KK Stoja 42:66 (12:17) (5:23) (5:18) (20:8)

Kastav, 22.02.2020. Suci: Žagar Z., Baki L., Milin R.

KK KASTAV: Stanić 4, Jelušić 2, Ujević 2, Kordić-Gružić 8(1), Šoškić, Vodopić (cap.) 4, Mandičić, Marelja 9, Turk, Ivanić 5, Smojver 8. Trener: Lipovščak M.

KK STOJA: Catela, Buršić L., Buršić M. 6, Mohorović 4, Dasko (cap.) 13(2), Savin-Belas 13, Đugum 16, Jakšić 10(1), Čakarić 2, Plišić, Blažević 2. Trener: Vladimir Korošec. Pomoćni trener: Igor Bolković