Košarkaši Stoje u istarskom derbiju odigranom u subotu u okviru 17. kola A2 lige Zapad zasluženo su savladali ekipu Pazina, te zadržali drugo mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

100-tinjak gledatelja u dvorani imalo je priliku uživati u borbenoj i dinamičnoj utakmici, sa puno postignutih koševa, te lijepih poteza mladih košarkaša sa obije strane, uz napomenu da su u ekipi domaćina sa Stoje, kao i kod Pazina bila svega tri košarkaša starija od 18 godina.

Domaći košarkaši su bolje otvorili utakmicu, već u prvoj četvrtini su napravili plus 12 za 29:17 te se već tada moglo vidjeti u kojem smjeru će ići utakmica.

Međutim, mlada i borbena ekipa Pazina nije se predavala, te je druga četvrtina protekla u izjednačenoj borbi, pa se na poluvrijeme otišlo sa + 13 razlike za Stoju.

U nastavku košarkaši Stoje predvođeni sjajnim Đugumom stvaraju prednost od 20 koševa koju uz nekoliko pokušaja Pazinjana za smanjenjem razlike, ipak zadržavaju do kraja susreta, te upisuju novu pobjedu.

Kod ekipe Stoje najefikasniji bio je fantastični Marin Đugum sa 38 postignutih koševa, Filip Gustovarac postigao je 19 poena, Marin Matija Savin Belas ubacio je 13 poena, dok treba istaknuti odličan nastup i  iskorištenu minutažu koji su prikazali mladi Mateo Plišić i Nikola Rojnić, oboje po 8 postignutih poena.

Goste iz Pazina predvodio je Luka Zajc sa 22 postignuta poena, dok je Krulčić M. ubacio 16 poena.

U slijedećem kolu košarkaši Stoje ponovno su domaćini, te će u petak 06.03.2020. godine od 20:00 sati ugostiti ekipu FSV-a iz Rijeke.

A2 Liga Zapad, 17. kolo: STOJA – PAZIN 101:82 (29:17) (25:24) (21:15) (26:26)

Pula, 29.02.2020. ŠSD Stoja. Gledatelja: 100. Suci: A. Đuraki (Pula), D. Lenac (Rijeka) i A. Katanić (Pula).

KK STOJA: Catela J., Turić P. 4, Buršić M., Jakšić M. 5 (1), Dasko N. (cap.) 3 (1), Savin Belas M. 13, Gustovarac F. 19 (2), Buršić L., Rojnić N. 8, Blažević D. 3, Plišić M. 8 (2), Đugum M. 38. Trener: Vladimir Korošec. Pomoćni trener: Branko Ferlatti

KK PAZIN: Tomac L. 7 (2), Krulčić M. 16, Kovačić T. 9 (1), Zajc L. 22 (1), Krulčić L., Ančić P. 2, Daus T. (cap.) 3 (1), Ivančić M. 2, Levak M. 7 (1), Erik T. 5 (1), Fabris O., Bobanović D. 9. Trener: Damir Ćus