Na domaćem parketu Velog Jože, RK Poreč protekle subote odigrao je susret 17. kola Paket 24 Premijer lige protiv uvijek neugodnog protivnika GRK Varaždin 1930 i upisao uvjerljivu pobjedu.

Iako rezultat to ne pokazuje utakmica je bila neizvjesna sve do 50. minute. Iako su od 15. do 22. minute Porečani stvorili prednost od 4 gola, uporni Varaždinci su se stalno vraćali u susret, a prvo poluvrijeme završava rezultatom 13:10.

U drugom poluvremenu Varaždinci nekoliko puta dolaze na samo gol zaostatka, ali u 53. minuti Đankovićevi rukometaši odlaze na 5 golova prednosti 26:21, i tu prednost zadržavaju do kraja susreta, za konačnih 30:25 na semaforu.

Minutu pred kraj susreta stigla je vijest iz Umaga da je tamošnji MRK Umag pobijedio RK Spačvu  direktnog konkurenta Porečanima za ulazak u Ligu za prvaka, pa je slavlje na kraju utakmice bilo još veće.

Porečane je do pobjede predvodio kapetan Matija Rađaković sa 10 pogodaka, za što mu je bio potreban samo jedan pokušaj više, a odlični su bili i Marin Sakić i Filip Perić sa po 5 pogodaka svaki, isto toliko je uz  4 asistencije  zabio i najbolji srednji vanjski lige Vedran Mataija. Svakako valja spomenuti i vratara Brunu Ćopića, koji je poskidao 12 lopti Varaždincima i s 32% obranjenih udaraca sigurno puno pomogao u pobjedi svojim suigračima.

Kod gostiju je vratar Filip Baranašić također obranio 12 šuteva, ali uz nešto slabiji postotak od 29%. Od igrača valja istaknuti Petra Vojnovića i Juricu Vidačeka sa po 6 postignutih pogodaka i Luku Trojka koji ih je postigao

17. kolo Paket 24 Premijer lige RK Poreč – GRK Varaždin 1930  30:25 (13:10)

RK Poreč: Muranović, Sakić 5, Mataija 5, Medved, Lugar, Thoss 2, Nikić, Čipraka, Perić 5, Radojković, Petrov, Ćopić (12), Filipović, Rađaković 6+4, Plovanić, Moslavac 3. Isključenja: 14 minuta (Thoss 4, Mataija 2, Medved 2, Perić 2, Filipović 2, Moslavac 2)

GRK Varaždin 1930: Baranašić (1), Mlakar 3, Novak 2, Vojnović 6, Divjak, Šagij, Vidaček 3+3, Pucek, Crnila, Budinski 1, Artić, Tači 2, Kranjec, Tompić, Trojko 3+2, Srebrenjak. Isključenja: 14 minuta (Tači 4, Trojko 4, Vidaček 2, Šagij 2, Novak 2).