Pulski vijećnicu jučer su na nastavljenoj sjednici donijeli odluku o zaduživanju grada za nastavak radova na Cesti Prekomorskih brigada, Kupalištu Stoja te izgradnju Dječjeg vrtića Valmade.

Gradonačelnik Filip Zoričić je stoga zahvalio svim gradskim vijećnicama i vijećnicima što su jednoglasno potvrdili da Pula kreće u velike investicije i realizaciju kapitalnih projekata: zaobilaznica, kupalište Stoja (već u pogonu), vrtić Valmade, Centar za rehabilitaciju, Centar za mlade te nastavak rada Zaklade za sport.

- Sufinancirat ćemo troškove medicinski pomognute oplodnje koje ne pokriva Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje i to već od ove godine. Potvrda je to našeg rada, vizije i upornosti pa je ova podrška još važnija.
Hvala ljudima iz gradske uprave, službenicima, Društvu arhitekata Istre (vrtić Valmade) te sugrađankama i sugrađanima.
Nakon 13 godina gradimo novi vrtić (Sisplac), a sada krećemo graditi još jedan na Valmadama, istaknuo je Zoričić.

 

Vijećnici su, uz ostalo, donijeli i odluku o podizanju kredita za zaduživanje Vodovoda za projekt aglomeracije "Pula Sjever". Grad Pula daje jamstvo u iznosu od 1.680.000 eura temeljem obuhvata radova po jedinicama lokalnih samouprava na čijem se području radovi provode. Jamstvo Grada Vodnjana iznosi 4.770.000 eura, a Općina Fažana 3.550.000 eura. (iPress)