Rukometaši Poreča, možemo reći, očekivano su izgubili od PPD Zagreb rezultatom 36:19 (14:6). Igrači Ilije Lovrinovića u Zagreb su otputovali bez pritiska sa željom da se što bolje uigraju za nadolazeće susrete koji će biti važni u osvajanju prvih bodova u sezoni.

Poreč je uspijevao držati tempo sa Zagrebom prvih petnaest minuta kada je uglavnom zaostajao gol ili dva. Nakon prvotnog izjednačenja od 1:1, Zagreb je otišao na 5:3 pa na 6:4. Upravo nakon toga su se zaredali golovi domaćina koji preko Valentina Ravnića postavlja +6 (10:4).

Poreč nije postigao gol šest minuta, a taj post prekida Antonio Ljubić. Do kraja poluvremena nije bilo velikih promjena, Zagreb je bio dominantan na terenu i dodatno povećavao vodstvo. Pred kraj se ipak razbudio naš vratar Erik Krbavčić koji je zaključio prvi dio s pet obrana. Stoga se na odmor otišlo pri 14:6 za Zagreb.

U nastavku susreta trener Ilija Lovrinović priliku je dao svim igračima pa tako i mlađim igračima poput Leana Plovanića, Martina Sebastiana Boke i Luke Malinaricha. Zagrebaši su, pak, s druge strane do prve dvoznamenkaste prednosti došli u 39. minuti kada Karpo Sirotić pogađa za 20:10. Očekivano, Zagreb je to nadograđivao i naposljetku slavio s 36:19.

U redovima Poreča najefikasniji bio je Arman Ikanović s pet pogodaka, a po tri su upisali Antonio Ljubić i Tomislav Bošnjak. Na vratima je Erik Krbavčić upisao pet obrana, a David Vladić tri. Kod PPD Zagreba najviše je zabio Davor Čavar, čak deset golova, dok su na vratima Ivić-Mandić sakupili 16 obrana.

Poreč se sada okreće Spačvi koja sljedeći vikend stiže u goste, a utakmica je na rasporedu u subotu, 9. listopada, s početkom u 19 sati.

Paket24 Premijer liga, Liga A, 4. kolo: RK PPD Zagreb – RK Poreč 36:19 (14:6)

PPD Zagreb: Ivić 5 obrana (5+0), Mandić 11 obrana (11+0); Šipić 3, Vistorop 1, Ćavar 10, Faljić 2, Gojun, Klis 3, Kraljević 3, Sirotić 4, Matanović 1, Čupić 3, Ravnić 5, Obranović, Leimeter 1, Grhaovac
Isključenja: 6 minuta (Šipić 4 minute, Grahovac 2 minute)
Sedmerci: 6/7

Poreč: Krbavčić 5 obrana (4+1), Vladić 3 obrane (3+0); Muranović 2, Thoss 1, Krajcar 1, Vučić 2, Boka, Popović 1, Malinarich, Rađaković, Čipraka, Plovanić 1, Moslavac, Ikanović 5, Bošnjak 3, Ljubić 3
Isključenja: 12 minuta (Krajcar 2 minute, Vučić 4 minute, Popović 2 minute, Plovanić 2 minute, Ljubić 2 minute)