Osmu pobjedu upisali su košarkaši Stoje u sinoć odigranoj zaostaloj utakmici 8. kola Druge Lige Zapad, te zadržali 100 postotni učinak u dosadašnjem dijelu prvenstva, te na najbolji mogući način najavili veliki derbi lige koji ih očekuje slijedećeg vikenda protiv ekipe Pule 1981, također jedine dosad neporažene ekipe lige.

Odlično su igrači trenera Korošeca otvorili susret te jakom obranom i brzim kontranapadima odmah stvorili početnu prednost od 18:0, međutim, gosti iz Kraljevice se ne predaju te do poluvremena s nekoliko pogođenih vanjskih šutova pokušavaju uhvatiti rezultatski priključak i održati susret u neizvjesnosti.

U nastavku susreta sličan scenarij, košarkaši Stoje ne uspijevaju prelomiti susret, pa smo i drugo poluvrijeme gledali u izjednačenoj borbi, u kojoj je u konačnici ipak pulski sastav upisao novu zasluženu pobjedu.

Ekipu Stoje predvodio je trio Marin Đugum (22 poena), Lovro Bulešić (21 poena) i Filip Gustovarac (20 poena), dok su dvoznamenkasti bili još i Mirko Marić (15 poena) te Dino Blažević (10 poena).

Kod gostiju iz Kraljevice, za koju je nastupilo nekoliko bivših premjer ligaških igrača, najefikasniji bio je Jurić sa 16 poena, dok je Konjević ubacio 15 poena.

U slijedećem kolu košarkaše Stoje očekuje gradski derbi, ujedno i derbi Druge Lige Zapad u kojem u nedjelju 12. prosinca 2021. godine od 19:00 sati gostuju u Dom Sportova Mate Parlov kod također dosad neporažene ekipu Pule 1981.

KK Stoja : KK Kraljevica  107:85 (27:10) (25:24) (28:23) (27:28)

Druga liga Zapad – 8. koloPula, Dvorana ŠSD Stoja, 07.12.2021.

Suci: D. Koraca, A. Katanić i I. Mejak

KK Stoja: Pavletić H. 2, Turić P. 9 (1), Marić M. 15 (3), Bulešić L. 21 (2), Dasko N. (cap) 2, Rojnić N., Gustovarac F. 20 (2), Brkić S., Blažević D. 10, Travica N. 6,  Đugum M. 22 (1). Kostešić F. Trener: Korošec Vladimir. Pomoćni trener: Bolković Igor

KK Kraljevica: Šamanić D. 12 (2), Mitić M. 2, Protega D. 12 (2), Surina J. 5 (1), Konjević I. 15 (4), Kalac J. 4, Brletić N. 8 (2), Jurić J. 16, Matić B. 11, Salamun I. Trener: Konjević I.