Ozljedama i virozama desetkovana ekipa Stoje nije mogla parirati mladoj, brzoj i skakački raspoloženoj ekipi Marsonie koja je zasluženo ostvarila pobjedu rezultatom 80:88.

Susret je započeo izjednačenom igrom koja je potrajala do sedme minute susreta kada se gosti odvajaju te odlaze na pauzu s prednošću od 8 poena (17:25).  Krenula je Stoja za preokretom u drugoj četvrtini, približili su se polovicom četvrtine na samo tri poena zaostatka no Marsonia opet preuzima inicijativu i na odmor odlazi s prednošću od 10 poena (42:52).

Početkom drugog dijela gosti vode s visokih 14 poena razlike što Stoja uspijeva tek malo ublažiti te u posljednju četvrtinu ulazi sa zaostatkom od 11 poena (62:73). Posljednja četvrtina donijela je i najviše uzbuđenja – nošeni publikom košarkaši Stoje tri minute prije kraja utakmice košem ozlijeđenog Travice dolaze do samo tri poena zaostatka (80:83) i tu nažalost staju. Travica šepajući izlazi iz igre, a gosti do kraja utakmice povećavaju svoje vodstvo na 8 poena razlike i zasluženo odnose bodove iz Pule.

Stoju su učinkom predvodili standardno odlični Sandro Kordiš s 23 postignuta koša i 8 skokova te Filip Gustovarac s 23 poena i 7 asistencija, dok je kod gostiju igrač utakmice bio sjajni Basset Kemon Lewis s 27 koševa, 17 skokova i 7 asistencija.

Nije trener Stoje ništa mogao zamjeriti svojim igračima – izostanak važnih igrača (Matić, Maljić i Mlatac), nastup pojedinih igrača nakon dužeg razdoblja izvan terena (Dasko i Burić) te ozljeda Travice u odlučujućim trenutcima utakmice jednostavno su bili prevelik teret u ovoj utakmici.

Vremena za odmor nema jer košarkaše Stoje već sljedeće subote očekuje zahtjevna utakmica u kojoj dočekuju trećeplasiranu ekipu Zagreba. Uzmemo li u obzir da Stoja vrlo dobro igra protiv ekipa iz gornjeg dijela tablice i da bi trener mogao računati na još neke igrače, publika u subotu navečer može očekivati uzbudljiv i neizvjestan susret.

KK Stoja – KK Marsonia 80:88 (17:25, 25:27, 20:21, 18:15)

Prva muška liga – 13. kolo. Pula, 14.01.2023. godine, dvorana ŠSD Stoja, Gledatelja: 200

Suci: Luka Matek (Rijeka), Dalibor Lenac (Rijeka), Daniel Koraca (Poreč)

KK Stoja: Burić, Cukerić, Cetina 2, Dasko 3, Gustovarac 23, Travica 15, Fabijanić, Matić, Kordiš 23, Elez 14. Trener: Marko Kovačević

KK Marsonia: Stojsavljević, Kovačević 6, Carević, Zadro 13, Špehar J., Špehar L. 6, Filipović 13, Cvitković 19, Sekulić. Basset 27. Trener: Igor Kovačević