U Zagrebu je  jučer održano međunarodno natjecanje Black belt open. U jakoj konkurenciji među 68 klubova i 838 natjecatelja članovi judo kluba Istarski borac nastupali su u uzrastu dječaka i djevojčica do 12 i do 14. godina.

Najbolji rezultat ostvarila je Foška Ilovar osvojivši zlatnu medalja u uzrastu do 12 godina, u težinskoj kategoriji preko 52 kilograma. S tri pobjede, dominirala je i kroz eliminacijski dio natjecanja kao i u samome finalu. U istom uzrastu, peta mjesta, s ukupno dvije pobjede i dva poraza zauzeli su Franko Brljafa, Robert Benčić i Nikola Kadijević. Bez plasmana ostali su Helena Basta, Matija Baričević i Aleksandar Damianić.

U uzrastu dječaka i djevojčica do 14 godina Nicolas Ilić zauzeo je pet mjesto u težinskoj kategoriji do 55 kilograma s 4 pobjede i dva poraza. U istom uzrastu, Mia Bobonj ostala je bez plasmana u kategoriji do 48 kilograma.