Nakon nezaboravnih nastupa u pulskoj Areni 2022. i u Vinkuranu 2023., legendarni Momčilo Bajagić Bajaga i njegovi Instruktori vraćaju se u Pulu, gdje će po prvi put nastupiti u čarobnom ambijentu Malog rimskog kazališta – u petak, 1. kolovoza 2025.
Deset dana uoči koncerta prodano je više od 70% kapaciteta, što potvrđuje veliki interes publike za ovaj jedinstveni glazbeni događaj pod zvijezdama.
Prošle godine bend je obilježio četrdeset godina od izlaska kultnog debitantskog albuma „Pozitivna geografija“ nizom koncerata po regiji, a tim je povodom objavljen i live album snimljen na prošlogodišnjem koncertu u zagrebačkoj Tvornici kulture.
Tijekom četiri desetljeća duge karijere, Bajaga i Instruktori oblikovali su regionalnu rock scenu kao jedan od najvažnijih sastava ovog podneblja, ostavivši neizbrisiv trag. S pjesmama “Moji drugovi”, “Tišina”, “Tamara”, “Zažmuri” i “Plavi safir”, Bajaga i Instruktori obilježili su desetljeća glazbene povijesti – a publika ih i danas s istim oduševljenjem dočekuje uživo.
I u recentnijim izdanjima, poput albuma „U sali lom“ iz 2018. i „Ovaj svet se menja“ iz 2020., bend ostaje vjeran svom prepoznatljivom zvuku, ali i spreman na tematski i produkcijski iskorak – s jasnim komentarima o svijetu koji nas okružuje, no bez gubitka prepoznatljivosti koju publika voli.
Bajaga i Instruktori i dalje dokazuju da nisu samo soundtrack jedne generacije, već i živa, relevantna koncertna sila koja na pozornici funkcionira bolje nego ikad – i to čak četiri desetljeća od osnutka.
Posljednje ulaznice za koncert u Malom rimskom kazalištu u prodaji su putem sustava Entrio i na svim Entrio prodajnim mjestima po cijeni od 30 eura u pretprodaji. Ako ih ostane, ulaznice će se moći kupiti i na dan koncerta na ulazu po cijeni od 35 eura. (iPress)